Mi lenne az a tanulság, amit 2023-ból megosztanál a szakmai tevékenységed alapján?
Az év végére az eddigi talán legjobb CSAPAT állt össze a Get Work életében. A cégcsoport elmúlt 20 évében ezt most érzem a legerősebben. Ahhoz, hogy ezt így kijelenthessem, nagyon sok mindennek kellett történnie. Őszinte visszajelzések, nagy elválások, elbukott próbálkozások, majd, ami a legnagyobb változást hozta, kompromisszumot nem ismerő kiválasztási folyamat. Ehhez ragaszkodtam a legkevésbé az utóbbi időben, ugyanakkor most ez mutatkozik a legcélravezetőbbnek.
Mi volt az eddigi legnagyobb szakmai kihívás számodra?
Olyan időket élünk, amikor az előttünk álló kihívások összetettségét látva a múltbéli szakmai kihívásokra már csak, mint szimpla megoldandó/megoldott feladatokra tekintünk. Nincs igazából legnagyobb szakmai kihívás, feladatok, problémák voltak, amelyeket jól vagy kevésbé jól megoldottam, sikerre vittem őket, vagy tanultam belőlük.
Mivel motiválod magadat és a csapatodat?
Fejlődési lehetőségekkel, őszinteséggel és értelmes célokkal.
Mi a véleményed az AI-ról? Elveszi-e a recruiterek munkáját? Hol tud hozzáadott értéket teremteni a toborzás-kiválasztásban?
Az AI térnyerésére mindenképpen egy új világ kezdeteként tekintek. Igen, nagyon sok recruiternek el fogja venni a munkáját, de csak azokét, akik nem haladnak a korral, és pótolhatatlannak gondolják magukat, miközben a technológia elszalad mellettük. Ugyanúgy, ahogy az üzleti intelligencia alkalmazásoknál is, itt is szükség lesz a szakmát nagyon jól ismerő és értő szakemberekre, akik nélkül az AI – még egy rövid ideig – önállóan még nem tud mindent megoldani. Alkalmazásával drasztikusan lerövidülhetnek toborzási kampányok (akár órákra a napok, hetek helyett) amely nagyon komoly hatékonyságnövekedést jelenthet, emellett okos használatával nagyon sok olyan adat keletkezhet, melyek kiértékelésével további működési hatékonyság érhető el.
Mit tanácsolnál a pályájuk elején álló fiataloknak?
Olvassanak sokat ☺ Egy átlagos netflix sorozat-epizódnyi idő alatt mintegy 40-50 oldalt lehet elolvasni, azaz 3-4 rész megnézése helyett olvassanak el egy könyvet, értsék meg a világot az ókori gondolkodókon, sztoikusokon, vagy akár napjaink szerzőinek szemén keresztül, mert mindez segíthet abban, hogy a mainstream médiából rájuk ömlő információtömeg megfelelő szűrés után kerüljön csak befogadásra. Mindemellett az olvasás bővíti a szókincset, szélesíti a világlátást, sokkal több – érdemi – témához tudnak hozzászólni, könnyebben beilleszkedhetnek, és jobban elfogadhatják őket ezáltal a munkahelyeiken. A mindennapi munkád során mi az az értékrend, amit követsz?
A legfontosabb értékek számomra a család, a tisztesség és a hatékonyság. Ez a munka világában kicsit árnyaltabban jelenik meg, ott az együttműködés (partnerség), szakmaiság és transzparencia a rendezőelv, ami szerint működöm. Hiszem azt, hogy ezen értékek mellett hosszú távon kitartva olyan életet, környezetet, légkört lehet teremteni, amely támogató, eredményes minden szempontból.
Köszönjük a válaszokat Jáhny Ákosnak, a Get Work Trend Ügyvezetőjének!