Vedd meg jegyed most!
A Menedzsment arra kényszerült, hogy végrehajtson, végignézzen egy emberkísérletet, amelyben a dolgozók jelentős része egyik napról a másikra otthonról kezdett dolgozni. A kísérlet sikeres volt, és a vállalatok többsége nem sérült ettől a változástól, sőt. Több vállalatnál a Menedzsment úgy döntött, hogy nem is áll vissza a korábbi működésre: van olyan SSC, amelyik a bérelt irodaterének kétharmadát(!) máris visszaadta. Az amerikai piacon már nem egy vállalat hirdette meg a remote first employment stratégiát! Így van ezzel keynote speaker-ünk Jerome Ternicky a Smartrecuiter CEO-ja is! Ennek több következménye van a Recruitmentre nézve:
- Kulturális hatás: ha csak 10%-os fluktuációval számolunk, akkor is lecserélődik a dolgozók ötöde két év alatt, tehát annak, hogy milyen skillsettel rendelkező embereket keresünk, milyennek kell lennie annak, aki csak hetente, esetleg havonta egyszer lép be az irodába, nagyon izgalmas kérdés, és segít leszámolni a Recruitmentben a darab-darab megközelítéssel.
- Területi hatás: az EPAM Menedzsmentje úgy döntött, hogy az otthoni munkavégzés lehetőségével élve országos toborzásba kezd, és minden megyében legalább egy helyi Recruiterrel dolgozik. Így biztosítja, hogy olyan települések szakembereihez is elér, akik eddig a távolság miatt nem jelentkeztek, a helyi Recruiter pedig a helyi networkje segítségével meg is találja ezeket az embereket. Igaz ez a jelöltekre is – vajon egy városban kell élnünk ahhoz, hogy egy csapatban dolgozzunk? Vagy elegendő Nyíregyházáról Budapestre járni havonta egyszer egy-két napra, hogy találkozzunk személyesen a csapattal?
- Technológiai hatás: az eddig néha mesterségesen szorgalmazott technológiai fejlődésnek kifejezetten jót tett a social distancing. Elfogadottá vált, és valószínűleg az is marad, hogy az első körös interjúk nem személyesen zajlanak, sőt a Jelöltek részéről is csökken az ellenállás a chatbotokkal, az automatizált előszűréssel szemben. Házon kívül és házon belül is mindenki a recruitment folyamat gyorsulását várja el, és ez meg is oldható, ha a Menedzsment megfelelő módon támogatja az ehhez szükséges beruházásokat.
- Mérés, következmények: a Menedzsmentről sokunknak először a riporting jut eszébe – a technológiai előrelépésnek köszönhetően a recruitment folyamat jobban mérhető, követhető, de vajon a megfelelő adatokat vizsgáljuk-e, és ha azt mutatják, a Menedzsment kész-e támogatni a Recruitmentet például a Hiring Menedzserekkel szemben?
Egyetértesz? Nem? Beszéljük meg, vagy hallgasd meg előadóinkat a menedzsmentről és a kapcsolatunkról velük:
Vedd meg jegyed most!